משלוח חינם בקנייה מעל 299 ש"ח

סגור
סינון לפי
חיפוש

שבוע 32 להריון

-יום שלישי, 05 יוני 2018

חווה התכווצויות? מה זה אומר על הגוף שלך ומה כדאי לך ולבן זוגך לתרגל לקראת הלידה

השינויים שאת עוברת:

הגוף שלך מתכונן ללידה, החזה שלך בוודאי גדוש לקראת בואו של התינוק הרעב, ודליפות הן עסק שכיח השלב זה. יכול להיות שתמצאי כי חזייה במידה אחת גדולה יותר תקל על התופעות ואל תשכחי להצטייד ברפידות לחזייה בכדי למנוע את אי הנעימות שבדליפה בלתי צפויה.
חווה התכווצויות? זה הגוף שלך שמתאמן לקראת מלאכת הלידה. התכווצויות אלו נקראות "בריקסטון היקס" והן למעשה כיווצים ספורדיים המדמים צירים (צירים מדומים). אצל רבות מהנשים התכווצויות אלו מופיעות מוקדם יותר, אך יש נשים שחוות תופעה זו לראשונה רק בשלב מאוחר זה של ההיריון. חשוב שתבדילי בין כיווצי בריקסטון היקס לצירים של לידה מוקדמת- אם את שמה לב שלהתכווצויות יש אופי תבניתי שמתעצם מבחינת כאב ותכיפות פני מיד לרופא המטפל שלך.

התפתחות העובר:
התינוק שלך ממשיך לגדול, עד הלידה הוא יוסיף עוד כחצי ממשקל גופו הנוכחי. הפלומה הדקה שכיסתה את גופו נעלמת אט-אט ובמשך השבועות הקרובים שיערו ועורו יהפכו חלקים ורכים. רוב הסיכויים שהוא כבר מוכן ליציאה לאוויר העולם- זאת אומרת שראשו פונה כלפי מטה. גם אם לא אל תדאגי, רוב הסיכויים שהוא עוד יתהפך ויסתובב פעמים רבות עד הלידה.

משימות ופעילויות מומלצים:
אולי כדאי לתרגל יחד עם בן/בת הזוג ״נוהל יציאה לחדר לידה״, העמידו פנים ששעת ה׳ש׳ הגיעה- את בצירים, עליך לתפוס מהר את התיק שהכנת מבעוד מועד ללידה, לקרוא לנהג התורן, להיכנס מהר לרכב, למצוא את המסלול המהיר ביותר לבה״ח, להתמצא באזור בה״ח (היכן דלת הכניסה הראשית / היכן המקום הנוח ביותר להחנות / איפה ניתן לקנות אוכל בסביבה, למקרה שאוכל בה״ח לא עושה לך תיאבון). תרגול נוהל שכזה יקל עליכם ביום הגדול, כשאת תהיי מטושטשת מצירים והמלווה שלך יהיה נרגש מכדי לחשוב בצורה רציונלית.

 

סרטון התפתחות העובר בשבוע 32