סגור
סינון לפי
חיפוש

שבוע 28 להריון

-יום שלישי, 05 יוני 2018

אז מה מחכה לך בטרימסטר האחרון, מה קורה למידת הנעליים שלך ומתי התינוק שלך ישן או פעיל 

השינויים שאת עוברת:
זה זמן טוב לבדוק את מיקומו של תינוקך בחלל הרחם, על אף שהוא בוודאי עוד יחליף מיקומים עד יום הלידה. ככל שאת מתקרבת לקו הסיום, סביר להניח שהביקורים אצל הרופא והאחות ליווי הריון יהפכו תכופים יותר, כדי לוודא שההיריון ממשיך להתקדם בצורה תקינה. כבר השתנתה לך מידת הנעליים? בתקופת ההיריון המפרקים שלך משתנים, בוודאי שמת לב שכעת יש יותר תנועתיות באגן, השינויים האלו משפיעים גם על כפות הרגליים. אל תופתעי אם גם שם גדלת במידה. ההריון שלך בקיץ? כנראה שכפכפי אצבע הם החברים הכי טובים שלך בתקופה זו...

התפתחות העובר:
תינוקך מפתח לו שגרת שינה קבועה יותר במרווחים של 20-30 דק׳, אולי שמת לב שדווקא כשאת מנסה לישון הוא מחליט להיות ערני ופעיל, תתרגלי... זוהי רק ההתחלה. אם בבטן יש לך בן, אז האשכים שלו נודדים כעת לשק האשכים, ואם זו בת, הדגדגן שלה מתפתח ברגעים אלו.

משימות ופעילויות מומלצים:
עכשיו זה הזמן להתחיל לעקוב אחר התנועה היומית ושגרת הבעיטות של תינוקך. רופאים רבים יבקשו ממך להודיע ​​להם אם את מבחינה באיזו שהיא ירידה בפעילות העובר. חשוב שתשימי לב.

הניסיון שלנו מלמד שאם תאכלי משהו מתוק, העובר שלך יקבל אנרגיה, כך שמספיק שתשכבי על צד שמאל למשך 10 דקות, כבר תוכלי לספור את תנועותיו בקלות . נסי את זה גם את! למען האמת יש האומרים שאכילת משהו מתוק קטן לא באמת תורמת אלא עצם השכיבה על הצד והמנוחה שאת נמצאת בה הם שבאמת עוזרים להבחין בתנועות העובר... אבל אם יש תירוץ אז למה לא? תתפנקי לך על קוביית שוקולד.

 

סרטון התפתחות העובר בשבוע 28