משלוח חינם בקנייה מעל 299 ש"ח

סגור
סינון לפי
חיפוש

שבוע 27 להריון

-יום שלישי, 05 יוני 2018

ברוכה הבאה לטרימסטר השלישי! איזה חיסון מומלץ לך לעשות לעצמך ואיך תכיני את הקן לקראת הלידה

השינויים שאת עוברת:
עד שכבר התחלת ליהנות ממנעמי הטרימסטר השני, והנה את מתחילה לחוש את אי הנוחות שמגיעה עם הטרימסטר השלישי. ברוכה הבאה! יכול להיות שתחושי התכווצויות ברגליים עקב לחץ הרחם על הוורידים והעצבים הנעים מפלג הגוף העליון לגפיים התחתונות. בכדי להקל על המצב, הניעי ומתחי את רגלייך תכופות, והתייעצי עם רופאך על אפשרות של נטילת מגנזיום כתוסף תזונה.

כבר התחסנת נגד שעלת? בחודשים הראשונים לאחר הלידה, תינוקך חשוף למחלה, אך את החיסון נגדה הוא יכול לקבל רק בהיותו בן חודשיים, לכן מומלץ לך להתחסן, מפני שאת הנוגדנים למחלה הוא יספוג דרך השיליה שלך, מה שיגן עליו ב-60 הימים הראשונים שלו בעולם.

התפתחות העובר:
תינוקך ממשיך להתפתח, השבוע הוא כבר נראה כמו גרסה דקה וקטנטנה של עצמו ביום הלידה. מערכת החיסון שלו מבשילה והוא ממשיך ״לאמן״ את ריאותיו לקראת נשימה, על אף שאת החמצן שלו הוא עדיין סופג ממי השפיר. אגב מי שפיר, האם ידעת שלשם עובר מטיל מימיו? ¼ ליטר ביום, ליתר דיוק...

משימות ופעילויות מומלצים:
התחלת כבר לקנן??? 
את השבועות הקרובים אנו ממליצות לך להקדיש להכנת ה״קן״ לבואו של הגוזל הקטן, כי לפני שתספיקי לומר ג׳ק רובינזון, תינוקך כבר יהיה חבוק בין זרועותייך וזמן יהפוך מצרך נדיר, לכן מוטב לדאוג להם מראש: האם הבית שלכם מוכן בטיחותית? בדקי את ערכת העזרה הראשונה שבאמתחתכם והשלימי חוסרים, בדקי גלאי עשן, הכיני רשימת רופאים, בתי מרקחת מרפאות טיפת חלב וקופות חולים בסביבתך. 
כמובן שהחלק הכי מהנה הוא תכנון חדר התינוק. זה הזמן להכין רשימה של קניות מומלצות לפני הלידה ואף ללכת לאחת מחנויות מוצרי התינוקות ולהזמין הכל מראש (חס וחלילה לקחת עכשיו, שלא יהיה עין הרע...). הרשימה בגדול צריכה להיות מורכבת מריהוט לחדר התינוק, עגלה, סלקל וכמובן שכל הטקסטיל הראשוני. הטיפ הכי טוב לנו אליך הוא להתייעץ עם חברות קרובות מה באמת כדאי ומה ממש לא צריך! הרשימות הללו נוטות להיות גדולות, מלאות בדברים שלא בהכרח צריך (או שיכולים לחכות לאחרי הלידה), ולכן תקשיבי לחברות שלך מה באמת צריך עכשיו ועל מה אפשר לוותר.

 

סרטון התפתחות העובר בשבוע 27