אין מוצרים בסל הקניות שלך
משלוחים והחזרות חינם | שובר מתנה | תתקשרי אלינו 03-6810018
סגור
חיפוש
Filters

יוגה בהריון - על פי טליה סוטרה

טליה בידרמן, 29, העונה לשם במה "טליה סוטרה" היא גורו של יוגה ומדריכה נערצת ומוכרת בכל העולם, עם קהילה רחבה של מאות מתאמנים נאמנים מחוף לחוף ופרופיל אינסטגרם מוכר שאחריו עוקבים יותר מ- 330 אלף איש. טליה מתרגלת תנועה, מחול, יוגה, ומדיטציה מגיל צעיר. היא גדלה על קו טבריה-ניו יורק וכיום מתגוררת בירושלים עם בעלה. גם בתקופת ההריון המתקדם שלה, שום דבר לא עצר אותה מלהמשיך לתרגל וללמד. להפך, לטענתה היא הייתה חזקה מתמיד, רגועה ומאושרת.

נפגשנו עם טליה במהלך ההריון שלה ליום צילומים ופטפוטי בטן ושמענו ממנה קצת חוויות אישיות מההריון וטיפים מקצועיים מאחת שיודעת...   

איך את מרגישה עם הגוף שלך בהריון?
״גוף האדם הוא נושא מרתק עבורי מהיותי ילדה קטנה. ביליתי את רוב חיי בהתבוננות ולימוד גופי באמצעות אימוני בלט קלאסיים מסורתיים וכמובן יוגה. למרות שראיתי את הגוף שלי עושה פלאים לאורך השנים ואני מודעת לכוח הטרנספורמציה שהוא מסוגל לו, שום דבר לא מתקרב לגאונות ההריון. גוף האדם מדהים! נשים הן מדהימות! אני מבורכת בהריון שמאפשר לי להמשיך בתרגול רגיל של יוגה. לשמחתי לא חוויתי מחלה, חולשה או כאבים. טיילתי גם בתחילת ההריון, ואז שוב בטרימסטר השני ובתחילת השלישי. במשך חודשיים עזרא (בעלי) ואני נהנינו ממעין ״בייבי-מון״ (ירח דבש) באירופה ואח״כ בניו יורק. העברתי סדנאות יוגה בכל עצירה. ניצלנו את מיטב זמננו ואני אסירת תודה על ההריון הבריא והפעיל שלי.״ 

טליה מאמינה בתרגול כדרך להגשמה עצמית, זיכוך החוויה החושית וחיבור עם הסביבה.

איך תרגול יוגה מועיל להריון? 
״תרגול המשלב ומחבר את כל שכבות ה״אני״ שלנו לא רק מועיל, אלא הכרחי; בין אם אנו בהיריון ובין אם לא. התנוחות קודם כל עובדות על השכבות החיצוניות ביותר שלנו - תחילה על העור ואח״כ עמוק יותר פנימה לשריר, רקמות, רצועות, איברים, דם ועצמות. תרגול בפני עצמו (משמעת עצמית בכל תחום שהוא) מכיל כוח לפיתוח מבנה בריא, משפר את הריכוז, צמיחה, חשיבה ביקורתית וחיזוק האופי והביטחון. כאשר אישה בהריון הגוף שלה עובר שינויים עצומים אשר ניתן להרגיש פיזית, נפשית, רגשית ורוחנית. תרגול של יוגה בהריון מאפשר לך את היכולת לאחד את כל השכבות השונות של האני שלך ולהישאר מרוכזת, רגועה, אנרגטית, נינוחה וחיובית״.

טליה מלמדת שלל צורות תרגול יוגה ומשלבת אותם לתוך ויניאסה עם דגש על יישורת הגוף בשילוב עם נשימה. 

איך נשימה נכונה מועילה בזמן הריון ובזמן לידה?
״מודעות לנשימה ותרגול נשימה נכונה משנה את הביוכימיה של הגוף ומרגיעה את מערכת העצבים, ובכך מכינה אותנו למצב מדיטטיבי שליו יותר״. 

כל כמה זמן מומלץ לתרגל? 
״תרגול יוגה באופן אידיאלי אמור לקרות באופן קבוע, כלומר על בסיס יומי. אפילו תרגול תנוחות אסאנה ופראניאמה פשוטות (תרגול יציבה ונשימה) במשך 10-20 דקות בכל יום, מכיל את הכוח לשנות ולהבריא את הגוף הפיזי, הנפשי, הרגשי והאנרגטי״.

 ״אין לנו מדריך יותר טוב מעצמנו״

 

  

כמו שאר ההריוניות שלנו, טליה התבקשה לענות על שאלון ההריון שלנו:

 

איך עובר עליך ההריון?
״בקלות ונפלא ברוך השם. אני נהנית מכל רגע ומבינה איזו ברכה זו המסוגלות לשאת עובר. לפעמים אני לא מאמינה שיש עולם שלם שגדל בתוכי, תודה לאל בטני הענקית מהווה תזכורת״.

מה הקרייבינג שלך בהריון?
״כבר בתחילת ההריון פיתחתי קרייבינג לפסיפלורה ומנגו. הם היו פירות העונה ובכל רחבי השוק בירושלים. כשהעונות השתנו ונהיה קריר נעשיתי אובססיבית לגזר וירקות כתומים אחרים כמו בטטה, דלעת ודלורית. לאחרונה אני מאוד אוהבת אבטיחים״.  

איך את מתלבשת בהיריוןֿ?
״אמנם אני לא מתלבשת בצורה שונה ממה שאני בדרך כלל, אני מודעת לזה שהגוף שלי נראה שונה מאוד. אני אוהבת ללבוש טייצים עם חולצות טריקו נוחות בצבעים נטרליים ומעיל דמוי עור (בכל זאת אני טבעונית). עכשיו כשאנחנו באביב, אני אוהבת שמלות בגוונים רכים של וורוד וכחול. אקססוריז זה הדבר האהוב עליי, לא תראו אותי יוצאת מהבית בלי כובע, משקפי שמש ונעלים מדליקות (ולא פחות חשוב נוחות)״.

מתכננת לידה טבעית או לא מוותרת על אפידורל?
״אני מנהלת אורח חיים טבעי ומפוכח, ומתכננת ללדת באותה צורה - בבית. אני רואה לידה כאירוע הפיזי ביותר בחיי האישה, מעין נקודת שיא, כמו גם הרוחני ביותר ומאוד טרנסצנדנטלי. זה הולך ביחד עם תורת היוגה שבה הגוף, הנפשֿ והנשמה אמורים להתאחד. אני לא רוצה להפריד את הגוף שלי מהתחושות הטבעיות שלו ע״י שימוש במשככי כאבים וסמים״.     

הכל כבר מוכן לתינוק או שאת בענייני "עין הרע״?
״בזמן החופשות האחרונות עם בעלי עשינו קניות לתינוק בכל עיר שביקרנו. אני נרגשת מדי בכדי להתאפק!״

למה את הכי מחכה אחרי הלידה?
״אני הכי מחכה להחזיק את התינוק, ומחכה להניק!״

איזו אמא את הולכת להיות?
״אני מקווה שאהיה כמו אמא שלי: חזקה, חיובית, אדיבה, בוטחת, תומכת, ואוהבת ללא תנאים״. 

 

 

 

קטגוריות